معرفی سرویس اینترنت )بستر DSL):

 شرکت مخابرات ایران با  استفاده از شبکه گسترده IP ایجاد شده در سراسر کشور و فراهم بودن دروازه های پرظرفيت بين الملل از طريق کابل های فيبر نوری و بسترهای ارتباطی شرکت زیرساخت در مسيرهای مختلف ارتباطی و با اتصال مستقيم به اصلی ترين نقاط IX  (Internet Exchange Point  ) کشور،  قابليت  سرويس دهی به متقاضيان اينترنت در سراسر کشور با هرميزان پهنای باند مورد تقاضا را دارا می باشد .ارتباط سايت مشتری تا نزديکترين مرکزمخابرات توسط مودم های DSL  و از طريق يك يا دو زوج سيم مسي برقرار و ازآن طريق به شبکه IP  ملی کشور و در نهایت به شبکه اينترنت جهانی متصل میگردد.

در صورت نياز به پهنای باند های بالاتر از 4 مگابيت اين ارتباط از  طريق  فيبر نوری برقرار خواهد شد

 

 سرویس ارتباط با اینترنت (بستر ADSL):

 با بهره‌گيري از فناوري ADSL  كاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از يك خط تلفن، كامپيوتر و مودم ADSL  بدون مشغول شدن خط ارتباطی، به صورت دايم و با سرعتي بالا به شبکه اينترنت متصل شوند. به بیان ديگر، با استفاده از اين فناوري، امكان استفاده‌ دو منظوره از يك خط  فراهم مي‌گردد تا ضمن استفاده از ارتباط مذکور براي مكالمه‌هاي تلفني، از آن براي برقراري ارتباط پرسرعت و بدون قطعي با شبکه اینترنت و بدون هزينه‌ي پالس تلفن بهره جست. مقدمات ارائه خدمات ADSL از سال 1387  شروع و پس از نصب تجهیزات مربوطه در مراکز مخابراتی در سطح کشور واگذاری پورت های پرسرعت جهت ارائه به  متقاضیان  آغاز شده است.

 

مزایای خدمات ADSL :

  • برقراری ارتباط پرسرعت بدون هزينه پالس مكالمه ارتباط

  • ارتباط پرسرعت بدون اشغال نمودن خط تلفن و امکان همزمانی مکالمه تلفنی

  • ارتباط پرسرعت بدون قطع اتصال و بطور 24ساعته

 

کاربردهای ADSL :

  • امکان برقراری جلسات و سمینارهای مجازی با سهولت میسر است

  • انجام پروژه‌هایی مانند دولت الکترونیک، پزشکی الکترونیک، آموزش سمعی بصری الکترونیک، شبکه اختصاصی الکترونیک و مجموعه وسیعی از دیگر کاربردهای الکترونیک

  • ارائه انواع سرویس‌های خدمات ارزش افزوده بر روی بستر شبکه ADSL

  • امکان برقراری ارتباط اینترنت پرسرعت در مقایسه با اتصال به صورت Dial up