سرویس خدمات پیشرفته ارتباطی (ACS)

با توجه به گسترش شبکه دیتا در سطح کشور و ایجاد بسترهای ارتباطی ارزان قیمت و همچنین راه اندازی دسترسی پهنای باند وسیع با استفاده از ADSL, DSL در سطح گسترده، شرکت مخابرات ایران اقدام به ارائه سرویس های ارزش افزوده نموده است که خدمات پیشرفته ارتباطی یک گام اساسی در این راستا است.

خدماتی که از طریق این پروژه قابل ارائه به متقاضیان می باشد بسیار متنوع بوده که می توان به برخی موارد ذیل اشاره نمود :

 

 1-سرویس ویدئو درخواستی  (VOD)

ویدئو درخواستی سرویسی است بر روی شبکه داده که امکان مشاهده اطلاعات چندرسانه ایی دلخواه و مورد نیاز کاربر در هر زمان را با استفاده از برنامه های موجود در آرشیو منابع ویدئویی امکان پذیر می سازد. مخاطبان می توانند از طریق شبکه داده ها به بانک اطلاعات مورد نظر دست یافته و خود تعیین کنند که چه چیزی را چگونه ببینند. کاربر می تواند زمان پخش برنامه را تغییر داده و یا برنامه دلخواه خود را رزرو و آن را ذخیره نموده در زمان دیگر مشاهده نماید

 

 

 

 

 


 

2-خرید از راه دور

فروشندگان می توانند به منظور معرفی محصولات و خدمات خود جهت ارتباط با مشتریان از این سرویس استفاده و از این طریق نسبت به ارائه محصولات خود به مشتریان اقدام نمایند. فرایند ایجاد و حفظ روابط متقابل با مشتریان در این بستر به گونه ایی است که باعث  تسهیل تبادل ایده‌ها، کالاها و خدمات میشود و اهداف هر دو طرف را محقق می سازد.

کاربر سرویس قابلیت اتصال به سایتهای فروشندگان طرف قرارداد را دارا بوده و از این طریق امکان خرید محصولات از راه دور برایشان فراهم گردیده است. با استفاده از این سرویس شما میتوانید ضمن حذف ترافیک شهری از مراحل خرید روزمره، در مکان مورد نظر، جهت انجام مبادلات تجاری خود بدون اتلاف وقت از فروشگاههای مختلف به صورت مجازی  اجناس مورد علاقه خود را انتخاب و تهیه نمائید.

 

 3- آموزش از راده دور

آموزش مجازی با تغییرات بنیادینی كه در مفاهیم آموزش سنتی ایجاد كرده است توانسته است بسیاری از کاستی های سیستم‌های سنتی آموزشی را رفع كرده و دگرگونی‌های اساسی را در آموزش به وجود آورد.

آموزش از راه دور می تواند به منظور جبران فرصت تحصیلی از دست رفته
باشد که در آن محدودیت سنی و جغرافیایی وجود نداشته و علاقه مندان می توانند به روشهای تحصیلی پیشرفته به مراکز آموزشی داخلی دسترسی داشته باشند.

 

 4- انجام  بازي و سرگرمی

بازی‏های رایانه‏ای، محبوب ترین و رایج ترین بازی‏های عصر حاضرند که گروه سنی مختلفی را جزء مخاطبان خود قرار داده اند. این بازی‏ها اگر به شکل مناسب و در جهت رسیدن به هدف های آموزشی به کار گرفته شوند می‏توانند در آموزش افراد بسیار موثر باشند زیرا امکان آزمون و خطا و تصحیح  عملکرد در آن، قابلیتی برای به دست آوردن مهارت های روزمره زندگی خواهد بود. از طریق این سرویس شما به کلیه بازیها و سرگرمی های  مفید تحت شبکه دسترسی داشته و میتوانید با توجه به رده بندی سنی، با ابزارهای تعبیه شده جهت تعیین سطوح دسترسی از دستیابی  فرزندان خود به محتوای خارج از حیطه سنی او جلوگیری نمائید.

 

 5- پخش زنده مسابقات علمی، فرهنگی و ورزشی

در این سرویس امکان پخش زنده تصاویر اماکن سیاحتی، زیارتی، مسابقات ورزشی، کنفرانسها ، سمینارهای علمی و پژوهشی و همچنین همایش ها برای مشترکین خاص در مکان هایی که مورد نیاز مخاطب است وجود دارد.

در سرویس مذکور امکان برقراری ارتباط صوتی و تصویری با سالن یا مراکز برگزارکننده کنفرانسها و جلسات ایجاد شده و به کاربر امکان بهره برداری از مطالب ارائه شده در این اماکن داده میشود.خدمات ارائه شده میتواند در مراکز آموزشی، اداری، سالن همایشها و سخنرانی ها و .... کاربردهای وسیعی داشته باشد

 

تجهیزات مورد نیاز

برای استفاده از خدمات متنوع سرویس به تجهیزات زیر نیاز است

  • یک دستگاه Set-Top Box (STB)

  • یک دستگاه مودم جهت دسترسی به شبکه (ADSL)

 

استانهای تحت پوشش:

در حال حاضر مراکز استانهای تهران، فارس، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی تحت پوشش این سرویس قرار گرفته اند که در آینده نزدیک دیگر استانها نیز به این سرویس مجهز خواهند شد.